SMDJ7.5A-AT
Manufacturer:
Brightking Electronic
Mfr.Part #:
SMDJ7.5A-AT
Datasheet:
Description:
TVS Diodes SMC(DO-214AB) SMD/SMT Working Voltage:7.5 V Breakdown Voltage:8.33 V Clamping Voltage:12.9 V Polarity:Unidirectional
ParameterValue
Max Operating Temperature150 °C
Min Operating Temperature-55 °C
PackagingReel
RoHSCompliant
PolarityUnidirectional
Working Voltage7.5 V
Output Current1.4 A
Peak Pulse Current232.6 A
Breakdown Voltage8.33 V
Clamping Voltage12.9 V